Szczepienia p/ COVID-19

Narodowy Program Szczepień Przeciw COVID-19

W trosce o swoich Pacjentów Przychodnia Medinet przystąpiła do Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.


Opis programu szczepień

Decyzją Ministra Zdrowia w pierwszej kolejności możliwość rejestracji na szczepienie otrzymają:

  • od 15 stycznia – osoby po 80. roku życia(ur. 1941 r. lub wcześniej)
  • od 22 stycznia – osoby po 70. roku życia(ur. 1951 r. lub wcześniej)

Skierowania na szczepienia dla poszczególnych grup wiekowych wystawiane są automatycznie przez Ministerstwo Zdrowia. Pacjent nie musi w tej sprawie kontaktować się z przychodnią.

Akcja szczepień rozpocznie się w dniu 25 stycznia 2021 r.


W jaki sposób można się zarejestrować?

  1. dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię 989
  2. poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl
    (dla Pacjentów posiadających Profil Zaufany)
  3. kontaktując się z wybranym punktem szczepień

Po wprowadzeniu danych do systemu Pacjent otrzyma SMS z potwierdzeniem rejestracji, a dzień przed planowanym terminem, z przypomnieniem o szczepieniu.


Kolejne etapy szczepień

O datach rejestracji dla kolejnych grup Pacjentów będziemy informować na bieżąco.

Już od 15 stycznia można zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila.

Zgłoszenia - dla wszystkich od 18 do 69 roku życia

 

Etap 0 – pierwsze dawki są przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków.

 

Etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

 

Etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

 

Etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

UWAGA
Decyzją Ministra Zdrowia z dnia 13.01.2021 dostawy szczepionki do wszystkich punktów szczepień ograniczono do 30 szt. tygodniowo co znacznie ogranicza dostęp do szczepienia.

Informujemy naszych Pacjentów z poszczególnych grup wiekowych, o możliwości zapisywania się na listę rezerwową. Wpis na listę rezerwową, nie jest równoznaczny z rejestracją na szczepienie.

 

Tags: