Medinet | Szczepienia przeciwko COVID-19
3630
page-template-default,page,page-id-3630,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

Szczepienia przeciwko COVID-19

Aktualne informacje

 

11.01.2021
Szanowni Pacjenci

Informujemy, że w dniu 25 stycznia Przychodnia Medinet rozpocznie populacyjną akcję szczepień pacjentów przeciwko COVID-19.

Możliwość rejestracji dla osób powyżej 80. roku życia uruchomiona zostanie 15 stycznia.


Tego samego dnia – 15 stycznia – wszystkim osobom ze wskazanej grupy wiekowej

automatycznie wystawione zostaną e-skierowania, umożliwiające dokonanie rejestracji na szczepienie. W sprawie e-skierowań pacjent nie musi kontaktować się z przychodnią.

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

 

od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat

– od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

 

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

O datach rejestracji dla kolejnych grup pacjentów będziemy informować na bieżąco.

 

W jaki sposób można będzie się zarejestrować?

1. dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Po dokonaniu rejestracji, pacjent otrzyma SMS z potwierdzeniem, a dzień przed planowanym terminem przypomnienie o szczepieniu.

 

2. rejestrując się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną stronie na pacjent.gov.pl
System zaproponuje 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko podanego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pacjentowi pasował albo będzie chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Po dokonaniu rejestracji, pacjent otrzyma SMS z potwierdzeniem, a dzień przed planowanym terminem przypomnienie o szczepieniu.

 

3. kontaktując się z wybranym punktem szczepień

 

 

Uwaga! apelujemy do wszystkich pacjentów o korzystanie z dwóch pierwszych sposobów rejestracji. Dzwoniąc do przychodni, odbieramy możliwość dodzwonienia się pacjentom chorym, chcącym skontaktować się ze swoim lekarzem.

Kolejne etapy szczepień:

 

Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) sa przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków.

 

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

 

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

 

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.