Jak zostać pacjentem MEDINET?

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się
do Przychodni Lekarza Rodzinnego MEDINET!

Doświadczenie, wiedza, przyjazny personel i nowoczesne wnętrza – czekają na Państwa. Zapewniamy krótkie terminy wizyt i możliwość rejestracji z kilkudniowym wyprzedzeniem. Ponieważ szanujemy czas naszych Pacjentów, nieustannie dążymy do poprawy jakości świadczonych usług, czego wyrazem są elektroniczne systemy kolejkowe, rejestracja na konkretne godziny, możliwość zamawiania recept na przewlekle stosowane leki drogą internetową lub telefonicznie, a także możliwość odbioru większości wyników badań laboratoryjnych – on-line w zaledwie 12 h od pobrania.

Jak zostać naszym pacjentem?

  • Warunkiem skorzystania z bezpłatnych usług medycznych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej jest złożenie deklaracji wyboru lekarza oraz posiadanie ważnego powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego
  • Chcąc zostać naszym pacjentem, wystarczy przyjść do przychodni i przedłożyć ważny dokument tożsamości, na podstawie którego przygotowana zostanie deklaracja wyboru lekarza, którą należy podpisać
  • Faktu zmiany przychodni nie trzeba zgłaszać w dotychczasowej placówce, jeśli jednak cierpicie Państwo na chorobę przewlekłą, warto zwrócić się o kserokopię dokumentacji medycznej. Warto pamiętać, że pacjent za pierwszorazowe udostępnienie dokumentacji nie ponosi żadnych kosztów.

Złożenie deklaracji jest bezpłatne!

  • Przed złożeniem deklaracji Pacjent nie musi wypisywać się z poprzedniej placówki, w której korzystał z podstawowej opieki zdrowotnej.
  • Pacjent ma prawo bezpłatnego wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej trzy razy w roku kalendarzowym.
  • W przypadku każdej kolejnej zmiany wnosi opłatę w wysokości 80 zł.
  • Pacjent nie ponosi opłaty w przypadku zmiany swojego miejsca zamieszkania lub w przypadku zaprzestania udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez wybranego świadczeniodawcę lub z innych przyczyn powstałych po stronie świadczeniodawcy.
  • Od chwili złożenia deklaracji z jednoczesnym potwierdzeniem ubezpieczenia, pacjent jest objęty opieką w ramach POZ i od tej chwili może korzystać z bezpłatnego świadczenia w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Nasze asystentki medyczne chętnie Państwu pomogą!

Szanowni Pacjenci,

 

z przyjemnością informujemy, że w grudniu 2022 r. Przychodnia Medinet wdrożyła nowy model Opieki Koordynowanej w POZ nad pacjentami z chorobami przewlekłymi. Opieka koordynowana pozwala na objęcie przez lekarza rodzinnego pacjentów z określonymi jednostkami chorobowymi bezpłatną, skoordynowaną i kompleksową diagnostyką oraz leczeniem specjalistycznym w dziedzinie kardiologii, diabetologii i pulmonologii. W przypadku wskazań, na miejscu zapewniony jest szybki dostęp (1 - 30 dni) do specjalistów dziedzinowych, a także porad dietetycznych, edukacyjnych oraz badań: ECHO serca, Holter EKG 24, 48 i 72h, Holter RR, USG Doppler tętnic szyjnych, USG Doppler naczyń kończyn dolnych, Spirometrii i innych. Nowy model opieki oznacza brak konieczności kierowania pacjenta do Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej i samodzielnego szukania miejsca, gdzie zostanie przyjęty. Pacjent umawiany jest przez Koordynatora Przychodni na wizytę do współpracującego z przychodnią specjalisty oraz na wszystkie badania diagnostyczne, kontrolne i profilaktyczne i pozostaje z nim w stałym kontakcie.