Medinet | Jak zostać pacjentem MEDINET?
891
page-template-default,page,page-id-891,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

Jak zostać pacjentem MEDINET?

 

 

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się do Przychodni Lekarza Rodzinnego MEDINET. Doświadczenie, wiedza, przyjazny personel i nowoczesne wnętrza – czekają na Państwa. Zapewniamy krótkie terminy wizyt i możliwość rejestracji z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Jak zostać naszym pacjentem?

 

  • Warunkiem skorzystania z bezpłatnych usług medycznych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej jest wypełnienie i złożenie deklaracji wyboru lekarza oraz posiadanie ważnego powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego
  • Formularz deklaracji można pobrać TUTAJ lub odebrać osobiście w rejestracji przychodni
  • Deklarację należy wypełnić w tylu egzemplarzach, ilu członków rodziny chcecie Państwo zapisać do naszej przychodni.

Pracownicy rejestracji Przychodni chętnie pomogą w prawidłowym wypełnieniu deklaracji

Przed złożeniem deklaracji Pacjent nie musi wypisywać się z poprzedniej placówki, w której korzystał z Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Pacjent ma prawo bezpłatnego wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej trzy razy w roku kalendarzowym. W przypadku każdej kolejnej zmiany wnosi opłatę w wysokości 80 zł. Pacjent nie ponosi opłaty w przypadku zmiany swojego miejsca zamieszkania lub w przypadku zaprzestania udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez wybranego świadczeniodawcę lub z innych przyczyn powstałych po stronie świadczeniodawcy.

Złożenie deklaracji jest bezpłatne

Od chwili złożenia deklaracji z jednoczesnym potwierdzeniem ubezpieczenia, pacjent jest objęty opieką w ramach POZ i od tej chwili może korzystać z bezpłatnego świadczenia w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.